Menu
1 / 2
Aktualności /

Ligarska i Wiesiołek wielobojowymi mistrzami Polski

Ligarska i Wiesiołek wielobojowymi mistrzami Polski Ligarska i Wiesiołek wielobojowymi mistrzami Polski

Paulina Ligarska (SKLA Sopot) oraz Paweł Wiesiołek (Warszawianka) zostali w weekend na stadionie imienia Zygmunta Szelesta w Warszawie wielobojowymi mistrzami Polski.

Ambicją Pawła Wiesiołka – głównego faworyta rywalizacji w dziesięcioboju – było uzyskanie wyniku na poziomie co najmniej 8000 punktów. Taki rezultat dawałby mu szansę kwalifikacji do czerwcowych mistrzostw Europy w Rzymie. Po pierwszym dniu rywalizacji Polak miał ciągle szansę na taki rezultat. W sobotę mimo niesprzyjających warunków pogodowych – silny wiatr w twarz miał wpływ między innymi na wynik w biegu na 100 metrów, czyli pierwszej wielobojowej konkurencji – zgromadził 4086 punktów. Niestety podczas niedzielnej odsłony nie zbliżył się w poszczególnych odsłonach rywalizacji do rezultatów potrzebnych, aby uzyskać założony cel. Mistrzostwa skończył ze złotym medalem, ale na koncie po dziesięciu wielobojowych konkurencjach zgromadził 7519 punktów. Pod nieobecność Rafała Horbowicza, drugiego najlepszego obecnie polskiego wieloboistę, srebrny medal zdobył Artur Brzeziński (7108 pkt.), a brąz Oliwier Przybylski (6812 pkt.). Brzeziński został także mistrzem Polski w kategorii U23.

Wśród kobiet Paulina Ligarska rozpoczęła dwudniowe zmagania w Warszawie od uzyskania w biegu na 100 metrów przez płotki czasu 14.03. Podczas biegu zawodniczki z Sopotu wiatr wiał z mocną ponad 4 m/s w twarz, co znacznie utrudniło osiągnięcie lepszego wyniku. Na półmetku zmagań Ligarska miała 3548 punktów. W niedzielę skoczyła w dal 6.19, rzuciła oszczepem 44.18 i na koniec pokonała 800 metrów w 2:14.88. To przełożyło się na dorobek 6098 punktów, czyli drugi rezultat w karierze oraz złoto mistrzostw Polski. Drugie miejsce w czempionacie zajęła Sophia Mulder (5788 pkt.), a trzecie Edyta Bielska (5692 pkt.).

W czerwcu w Warszawie odbędą się mistrzostwa Polski w wielobojach U20.

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk