Menu
1 / 0
Aktualności /

Wdowik wyrównuje rekord życiowy w Leverkusen

Sprinter Oliwer Wdowik zajął czwarte miejsce w biegu na 100 metrów podczas mityngu w Leverkusen (World Athletics Continental Tour Bronze) wyrównując czasem 10.23 rekord życiowy.

Rzeszowianin prezentuje w ostatnich dnia stabilną formę. Tydzień temu na ORLEN Memoriale Kusocińskiego uzyskał 10.23, kilka dni później podczas Grand Prix Gliwic osiągnął 10.28. W sobotę ponownie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Najpierw wygrał serię kwalifikacyjną z czasem 10.31, by po nieco ponad dwóch godzinach zająć w finale czwarte miejsce z czasem 10.23. Sprint na 100 metrów wygrał w Niemczech Jeremiah Azu – Brytyjczyk uzyskał w finale  znakomite 9.97.

W finałowym biegu na 110 metrów przez płotki czwarty, po błędzie na dystansie, był Krzysztof Kiljan. Warszawianin uzyskał czas 13.77. Siódma w konkursie skoku w dal – z wynikiem 6.21 – była Magdalena Bokun.

Pełne wyniki: Leverkusen

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk