Menu
1 / 0
Aktualności /

Lubelskie Koziołki: rekord życiowy Mariki Popowicz-Drapały na 400 metrów

W czwartek w Lublinie podczas mityngu Lubelskie Koziołki Marika Popowicz-Drapała ustanowiła rekord życiowy w biegu na 400 metrów, a Michał Haratyk pchnął kulą na ponad 20 i pół metra.

W dobrze obsadzonym biegu głównym na 400 metrów Marika Popowicz-Drapała pierwszy raz w karierze pokonała jedno okrążenie stadionu w czasie poniżej 52 sekund. Polka, szykująca się do startu w mistrzostwach Europy, uzyskała w Lublinie rezultat 51.91 i zdecydowanie wyprzedziła Alicję Wronę-Kutrzepę (52.77). Serię B wygrała urodzona w 2008 roku Zofia Tomczyk. Młoda lekkoatletka poprawiła czasem 53.38 rekord życiowy i wypełniła minima tak na mistrzostwa Europy U18 jak i światowy czempionat U20.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie dobrą formę potwierdził Maciej Wyderka. Wygrał z rekordem życiowy 1:45.72 i o ponad pół sekundy zdystansował Bartosz Kitlińskiego. Ósmy w serii B Michał Gajdus czasem 1:55.57 wypełnił wskaźnik na lipcowe mistrzostwa Europy kadetów w Bańskiej Bystrzycy.

Dystans 100 metrów przez płotki najlepiej pokonała Klaudia Siciarz, która wygrała z czasem 13.24. Sprint na 100 metrów padł łupem Moniki Romaszko (11.81) oraz Dominika Kopcia (10.61). Trzecia w serii B „setki” Oliwia Kasprzak uzyskała minimum na mistrzostwa Europy juniorów młodszych w Bańskiej Bystrzycy.

W konkurencjach technicznych Michał Haratyk wygrał pchnięcie kulą osiągając wynik 20.51, wśród kobiet w tej konkurencji najlepsza była Zuzanna Maślana (16.17). Rzut młotem kobiet wygrała Aleksandra Śmiech – 65.24.

W czwartkowe popołudnie rozegrano w Lublinie także mistrzostwa Polski w sztafetach mieszanych. Złote medale zdobyli w kategorii U18 zawodnicy Wawelu Kraków (3:33.81), w kategorii U20 BKS-u Bydgoszcz (3:35.63) oraz wśród młodzieżowców AZS-u Poznań (3:28.19).

Pełne wyniki: Lublin (mityng) / Lublin (mistrzostwa Polski)

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk