Menu
1 / 0
Aktualności /

MP AZS: 82.28 Huberta Chmielaka w oszczepie

Najbardziej wartościowy rezultat drugiego dnia mistrzostw Polski Akademickiego Związku Sportowego uzyskał Hubert Chmielak (AZS-AWFiS Gdańsk), który rzucił oszczepem 82.28 i wypełnił wskaźnik PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie.

Podopieczny Leszka Walczaka rezultat lepszy od minimum uzyskał już w pierwszej próbie. Wynik 82.28 jest jego drugim najlepszym w karierze. Srebrny medal mistrzostw AZS zdobył klubowy kolega zwycięzcy Bartosz Osewski (78.42 – trzeci wynik w karierze).

Hubert Chmielak ze swoim trenerem Leszkiem Walczakiem na stadionie w Łodzi (foto: Tomasz Wieczorek)

W pchnięciu kulą pań wygrała Agnieszka Maluśkiewicz (16.55). W tej samej konkurencji wśród mężczyzn Jakub Szyszkowski uzyskał wynik 19.95 i pokonał o 12 centymetrów Michała Haratyka.

W biegu na 200 metrów kobiet (wiatr w plecy o sile ponad 2 m/s) zwyciężyła Anna Kiełbasińska – 23.30. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn najszybszy okazał się Bartosz Lewandowski – 21.37w.