Menu
1 / 0
Aktualności /

MMP w wielobojach: złoto dla Sochoń i Miary

Podopieczni Marka Rzepki – Małgorzata Sochoń i Krzysztof Miara – wywalczyli w Warszawie złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w wielobojach.

Magdalena Sochoń była już liderką po sobotniej odsłonie siedmioboju. Dziś zawodniczka Warszawianki wygrała w niedzielę skok w dal uzyskując w najlepszej mierzonej próbie 5.51 oraz kończący zmagania bieg na 800 metrów – 2:20.81. W rzucie oszczepem najdalej rzucały Klaudia Muchlada (41.43) oraz Anna Kazimierczak (40.69). Po skoku w dal wiceliderką zmagań była Marika Marlicka ale po dobrym występie w tej konkurencji przed rzutem oszczepem na trzecią pozycję udało się awansować Kazimierczak. Ostatecznie jednak zawodniczka ta musiała uznać wyższość Muchlady. Mistrzyni Polski do lat 23, Magdalena Sochoń, zgromadziła podczas weekendowej rywalizacji na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie 5317 punktów. Srebrny medal wywalczyła obrończyni tytułu Marika Marlicka – 5045 punktów. Na trzecim stopniu podium stanęła dziś Klaudia Muchlada – 5000 punktów.

- To mój pierwszy złoty medal na stadionie i do tego wywalczony u siebie. – cieszyła się po zakończeniu siedmioboju mistrzyni Polski Magdalena Sochoń.

Magdalena Sochoń w niedzielę wygrała skok w dal i bieg na 800 metrów (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Interesującą rywalizację o tytuł najlepszego dziesięcioboisty młodzieżowych mistrzostw Polski stoczyli dziś Krzysztof Miara i Krzysztof Bartczak. Po pierwszym dniu wielobojowego czempionatu liderem był zawodnik z Zielonej Góry. Miara, lider krajowych tabel w kategorii U23, pogoń rozpoczął od zwycięstwa w biegu przez płotki z czasem 15.30. Kolejny triumf nad reprezentantem Ziemi Lubuskiej odniósł w rzucie dyskiem uzyskując 37.76 (Bartczak 35.90). W skoku o tyczce Miara skoczył 4.20, a jego najgroźniejszy rywal 3.80 poprawiając o 20 centymetrów rekord życiowy. Rezultat 55.50 uzyskany dopiero w trzeciej serii rzutu oszczepem pozwolił Krzysztofowi Miarze umocnić się na pozycji lidera dziesięcioboju przed ostatnią konkurencją. Bartczak aby myśleć o złocie musiał pobiec o ok. 20 sekund szybciej od zawodnika ze stolicy – tak się jednak nie stało. Zielonogórzanin wygrał 1500 metrów z czasem 4:40.04 ale pokonał Miarę o niespełna 9 sekund. Ciekawie było także na kolejnych miejscach – po szóstej konkurencji takim samym rezultatem – 4436 punktów – legitymowali się Bartłomiej Perucki i Dominik Korpik.

Krzysztof Miara obronił w Warszawie tytuł mistrza Polski do lat 23 w dziesięcioboju (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Ostatecznie tytuł młodzieżowego mistrza Polski obronił Krzysztof Miara (6878 punktów) i pokonał Krzysztofa Bartczaka (6802 punkty) i Dominika Korpika (6097 pkt.).